Přejít k obsahu

Soutěžte o nejlepší statistický plakát

redakce

20. 01. 2023

  • Události
  • Česko

Ještě do konce ledna je možné přihlašovat plakáty se statistickou tematikou do mezinárodní soutěže.

Soutěž o nejlepší statistický plakát je vyhlášena v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti (International Statistical Literacy Project) a je určena žákům druhého stupně základních škol a studentům středních a vysokých škol. Jako téma lze využít libovolná statistická data, která se však nesmějí týkat samotných studentů nebo škol. Plakáty musejí být vytvořeny jednotlivými studenty nebo týmy o maximálním počtu 5 členů. Soutěžní plakáty je třeba zaslat na emailovou adresu statistickyplakat@czso. cz, nebo poštou na Michal Novotný, Český statistický úřad, Na padesátém 81, 100 82 Praha 10. Každá škola může odeslat pouze jeden plakát v dané věkové kategorii.

Soutěž lze využít ke zpestření výuky matematiky, informatiky, výtvarné výchovy nebo českého či cizího jazyka. Společná tvorba plakátu rozvíjí práci v týmu a zájem dětí o svět kolem nás. Studenti si během ní osvojí sběr statistických dat, způsoby a možnosti jejich zpracování a prezentaci výsledků výzkumu.

Národní kolo soutěže v České republice organizuje Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s Českým statistickým úřadem. Vyhlášení vítězů mezinárodního kola soutěže proběhne na 64. světovém statistickém kongresu Mezinárodního statistického institutu v Kanadě v červenci 2023. Podrobná pravidla a doplňující informace najdou zájemci na níže uvedeném odkazu. Do národního kola soutěže není nutné se předem registrovat.

Více se dozvíte zde.