Přejít k obsahu

Pracovní úvazky v Německu

Eva Henzlerová

13. 03. 2020

  • Statistiky
  • Regiony a země
  • Mezinárodní data
Zaměstnanci na plný úvazek odpracovali v roce 2018 v Německu nejkratší dobu ve výrobě (40,4 hod. týdně) a nejdelší dobu (49,9 hod.) v zemědělství, lesnictví a rybolovu. Podle Federálního statistického úřadu (Destatis) platí totéž pro zaměstnankyně, avšak ženy obecně pracovaly kratší dobu, když týdně strávily v zaměstnání 39,6 až 45,3 hod.

Navzdory dlouhé týdenní pracovní době chtělo pouze 4,5 % pracujících na plný úvazek v zemědělství, lesnictví a rybolovu změnit místo právě kvůli dlouhé pracovní době. Naproti tomu 8,2 % zaměstnanců na plný úvazek ve výrobním sektoru si přeje změnu pracovní doby. Zhruba každý 20. zaměstnanec (4,3 %) by rád svůj čas trávený v práci zkrátil, a to v průměru o 9,8 hod. týdně. Zároveň 3,9 % chtělo pracovat déle – v průměru o 6,4 hod. za týden.

Mezi zaměstnanci na částečný úvazek pracovali muži a ženy nejdéle v sektoru finančních a pojišťovacích služeb, a sice muži 20,9 hod./týden, ženy 22,7 hod./týdně. Nejméně pracovních hodin měli za sebou průměrně muži pracující na částečný úvazek v oblasti nemovitostí a bydlení (15,4 hod. týdně), mezi ženami to bylo 16,6 hod. týdně v sekci ostatní služby.

Více zde.

Více se dočtete zde: Zaměstnanost, nezaměstnanost