• Statistiky
  • Společnost
  • Kultura, média, sport
  • Sport
HOSK, Sokol, ZSJ SONP, Poldi SONP, HC Velvana, HC Vagnerplast, HC Rabat, nebo HC GEUS OKNA. To jsou některé z historických názvů slavného hokejového klubu z Kladna, který od roku 2011 nese jméno Rytíři. Hokejový klub nejsou jen hráči, vedení a fanoušci. Důležitou roli v něm mají i kluboví statistici. Díky nim mimo jiné víme, že nejmladším a současně i nejstarším kladenským střelcem gólu je Jaromír Jágr a nejtrestanějším hráčem v jednom utkání Pavel Patera.

V hokejovém klubu Rytíři Kladno má v současnosti statistiku na starosti Petr Hubáček, známý pod přezdívkou Gimax. Na webu kladenského celku s ním najdete zajímavý rozhovor, v němž popisuje, co je náplní jeho práce. Je jí například porovnávání oficiálních zápisů z utkání s video záznamy, kontrola správného uvedení střelců branky a zejména autorů asistencí, ve kterých se prý často chybuje. Soustřeďuje se ale i na jiné části statistik, jako je čas strávený na ledě. Výsledky své práce pak zveřejňuje na webu gimax.sweb.cz.

Na tomto webu naleznete zápisy utkání a soupisky hráčů od sezóny 1950/51 až po nejaktuálnější, neúspěšnou z let 2019/2020, ale i přehled rekordů a různých zajímavostí o kladenském hokeji. Nejrychleji vstřelený gól například padl 30. října 1977 v utkání s Trenčínem a jeho autorem byl v 8. sekundě hrací doby Eduard Novák. Nejrychlejší hattrick dosáhl v roce 2002 Robert Kysela a stačilo mu na něj 4,36 minuty.

Nejvíce trestných minut (celkem 113) si hráči Kladna odseděli na trestné lavičce v utkání s Karlovými Vary v roce 2009. Rekordním kladenským hříšníkem je Pavel Patera, který ve zmiňovaném zápase obdržel 55 trestných minut.

Nejvíce střel na branku soupeře v jednom utkání (67) padlo v roce 1970 v zápase s Košicemi. Nejdelší vítěznou sérii (28 zápasů) si Kladno zažilo v sezóně 1986/7, nejvíce branek v jednom utkání (18) padlo v roce 1954 v souboji s Holoubkovem. Nejvyšší prohra je ve statistikách zaznamenána v roce 1953, kdy Kladno prohrálo v Chomutově 22:1.

Nejmladším střelcem gólu za Kladno zůstává slavný Jaromír Jágr. První branky dosáhl ve věku 16 let, 7 měsíců a 19 dní. Jágr je současně i nejstarším střelcem, kterému se podařilo gólově prosadit ve věku 48 let a 12 dnů.

Více se dočtete zde: Kultura , Příjmy, výdaje a životní podmínky domácností